Dowiedz się więcej o żywicy dentystycznej Phrozen: Która najlepiej spełni Twoje potrzeby dentystyczne?

Wybór właściwej żywicy to kluczowy krok druku 3D w stomatologii.

Ostatnią rzeczą, jakiej chcemy, jest wybranie złej żywicy, która nie tylko utrudni proces drukowania 3D, ale może także kosztować nas wiele zmarnowanego materiału.

Z drugiej strony, wybór odpowiedniej żywicy dentystycznej może zwiększyć efektywność Twojej pracy. Pozwala ona na wydrukowanie modeli dentystycznych szybko i precyzyjnie. Znacznie zmniejsza ryzyko nieudanych druków. W rezultacie możesz kontynuować drukowanie jak dobrze naoliwiona maszyna, nie martwiąc się o powtórne drukowanie lub drukowanie rzeczy, które nie pasują.

Jeśli już wybrałeś drukarkę 3D z ekranem LCD, kolejnym krokiem jest określenie, która żywica Phrozen najlepiej spełni Twoje potrzeby. Przygotowaliśmy poniżej listę naszych żywic, aby pomóc Ci w wyborze odpowiedniej żywicy dentystycznej do Twojej pracy 3D.

Żywica do dentystycznych modeli diagnostycznych

Dentystyczny model diagnostyczny  jest powszechnie używany do różnych celów, takich jak edukacja dentystyczna, ocena postępów leczenia i komunikacja z pacjentem. Dlatego w większości przypadków potrzebujemy, aby były one drukowane szybko i jak najtaniej. Dlatego nasza żywica Phrozen Study Model Resin byłaby idealnym wyborem do tego celu.

Otrzymana w białym matowym wykończeniu, jest specjalnie opracowana, aby szybko drukować w przystępnej cenie. Materiał pozwala na drukowanie warstw z czasem naświetlenia 1,5 sekundy, co umożliwia ukończenie modelu pełnego łuku w mniej niż 25 minut. To również najtańsza na rynku żywica dentystyczna, która umożliwia druk za 1,2 dolara za model.

Właściwości mechaniczne:
– Lepkość: 150 cps
– Gęstość: 1,13
– Twardość powierzchni (Shore D): Shore 90 D
– Wydłużenie (przy zerwaniu): 7%
– Wytrzymałość na rozciąganie: 28 Mpa
– Wpływ I-Zod: 24 KJ/m

Żywica wodozmywalna

Jeśli planujesz drukować modele dzielone jako pomoc diagnostyczna dla swoich rekonstrukcji koron i mostów, to żywica Phrozen Water-Washable Dental Model Resin może być dla Ciebie najlepszym wyborem.

Ten materiał jest idealny do drukowania wymiennych modeli gipsowych, które zazwyczaj wymagają dużej dokładności wymiarowej. Jest zdolna do drukowania modeli, które, gdy są skanowane i porównywane z rzeczywistym plikiem STL, generują ponad 90% punktów danych w tolerancji ±0,05 mm. Sprawia to, że jest bardzo niezawodny, więc nigdy nie musisz martwić się o dopasowanie swoich modeli.

Jest także zaprojektowany jako żywica zmywalna wodą. Ułatwia to pracę i zwiększa bezpieczeństwo w środowisku klinicznym, skraca czas późniejszej obróbki, zapewniając komfort zarówno pacjentom, jak i Twojemu zespołowi.

Właściwości mechaniczne:
– Lepkość: 60cps
– Gęstość: 1,1
– Twardość powierzchni (Shore D): Shore 76 D
– Wytrzymałość na zginanie: 65,7 Mpa
– Moduł zginania: 1542 Mpa

Dental Ortho Model

Żywica Phrozen Dental Ortho Model Resin to najlepszy wybór do drukowania szczegółowych modeli dentystycznych, które wytrzymują temperaturę do 190°C (lub 374°F). Jej matowe szare wykończenie, zapewnia niskie odbicie światła, co ułatwia dokładne badanie wszystkich tych drobnych szczegółów i wygodne planowanie leczenia pacjenta.

Ten materiał jest doskonały dla tych, którzy chcą drukować modele do aparatów ortodontycznych, które później zostaną użyte do tworzenia nakładek termoformujących lub szyn retencyjnych.

Właściwości mechaniczne:
– Lepkość: 180 cps
– Gęstość: 1,17
– Twardość powierzchni (Shore D): Shore 82 D
– Temperatura zeszklenia: 220°C
– Temperatura odkształcenia cieplnego: 200°C
– Wytrzymałość na rozciąganie: 32 Mpa
– Moduł rozciągania: 1890 MPa
– Wpływ I-Zod: 10 J/m

Maska dziąsłowa

Żywica Gingiva Mask Resin to miękki materiał o wysokiej elastyczności i stabilności wymiarowej, jednocześnie utrzymując dokładność przez cały proces. Dodatkowo charakteryzuje się pięknym, delikatnym różowym kolorem, który blisko imituje naturalny wygląd dziąsła.

Ten materiał będzie doskonałym wyborem, jeśli planujesz drukować tkankę dziąsłową lub dziąsła, które zostaną później użyte do symulacji miękkich tkanek jamy ustnej wokół protez dentystycznych.

Właściwości mechaniczne:
– Lepkość: 1900cps
– Gęstość: 1,18
– Twardość powierzchni (Shore A): Shore 35 A
– Wydłużenie (przy zerwaniu): 46%

Dowiedz się więcej o drukarkach 3D LCD Phrozen Dental

Po zapoznaniu się, która żywica Phrozen najlepiej spełnia Twoje potrzeby, kliknij tutaj, aby sprawdzić inne artykuły omawiające konfigurację drukarek dentystycznych Phrozen.

Chcesz wypróbować żywicę Phrozen Dental?

Jeśli jesteś zainteresowany wypróbowaniem wymienionych powyżej żywic dentystycznych Phrozen, skontaktuj się z nami, klikając tutaj.