Oprogramowanie do przygotowania modeli, zwane również oprogramowaniem do dzielenia modeli na warstwy, to program, który konwertuje/plastuje pliki w formacie 3D na warstwy do druku w formie 2D.

Drukarka 3D odczytuje następnie każdą warstwę do druku w formie 2D i instrukcje, w tym parametry takie jak jaka jest wysokość warstwy, czas ekspozycji, ustawienia prędkości, itp., i drukuje każdą warstwę kolejno, po warstwa po warstwie.

 

Sugerowane oprogramowanie do przygotowania modeli

Istnieje wiele programów do dzielenia modeli na warstwy dostępnych dla społeczności druku 3D.

Oto nasze top 4.

DS Slicer

To nasze własne oprogramowanie do krojenia stworzone specjalnie dla naszej serii drukarek do stomatologii, dzięki czemu możesz łatwo kroić modele przy użyciu wcześniej ustawionych parametrów. Licencję na to oprogramowanie do krojenia dostępne jest do zakupu w Phrozen DS Slicer.

Pobierz tutaj.

CHITUBOX Basic

Dzięki przyjaznemu dla użytkownika interfejsowi i prostemu procesowi pracy, CHITUBOX Basic umożliwia łatwe i szybkie krojenie modeli za pomocą zaledwie kilku kliknięć. To oprogramowanie do krojenia dostępne od innych producentów jest bezpłatne i działa ze wszystkimi drukarkami 3D Phrozen.

Pobierz tutaj.

Formware 3D for Phrozen

Formware 3D Phrozen Edition jest bezpłatne dla drukarek z serii Sonic. Obejmuje to tylko modele Sonic 4K i Sonic XL 4K. Formware 3D Phrozen Edition jest również kompatybilne z resztą naszych drukarek, z wyjątkiem Sonic Mega 8K, jednak będziesz musiał je zakupić ze strony internetowej, gdzie będą obowiązywały dodatkowe opłaty.

Lychee Slicer

Lychee Slicer to kolejne popularne oprogramowanie do krojenia w społeczności drukowania 3D. Oferuje kilka interesujących funkcji, takich jak tryb Magic, który automatycznie obraca, dodaje wsparcie i wytwarza puste obszary w Twoim wydruku 3D.

Pobierz tutaj.