Dodanie podpór do modelu 3D to niezwykle istotny krok, ponieważ zapewnia stabilność modelowi, zwłaszcza gdy występują nadhangingi i mostki. Podpory są również potrzebne do zakotwiczenia druku 3D na płycie budowlanej. Poniżej przedstawiamy wyjaśnienie każdego ustawienia CHITUBOX:

Wysokość podnoszenia Z
To odnosi się do odległości między modelem 3D a płytą budowlaną.

Góra
Kształt kontaktu: Dwa opcje: Sfera i Brak. Kształt kontaktu sfery dodaje sferę na końcu podpór, zwiększając obszar kontaktu między drukiem a podporą. Zalecamy wybranie Brak.
Średnica kontaktu (mm): Reguluje rozmiar sfery. Jeśli wybierzesz Brak jako kształt kontaktu, Twoje ustawienia nie zostaną zmienione.
Głębokość kontaktu (mm): Wskazuje, jak głęboko punkt kontaktowy zostanie włożony do modelu 3D.
Kształt połączenia: CHITUBOX oferuje stożek, piramidę i łyżwę jako kształt połączenia. Te nie mają istotnych różnic.
Górna średnica: Odnosi się do końca podpory. Im grubsza średnica górna, tym silniejsza będzie podpora.
Dolna średnica: Odnosi się do średnicy dolno-górnej części. Upewnij się, że średnica środkowa i średnica dolna są ustawione na tej samej wartości.
Długość połączenia: Ta funkcja umożliwia użytkownikom dostosowanie długości połączenia.

Środek
Kształt: Oferowane przez CHITUBOX kształty to cylinder, sześcian i graniastosłup. Te nie mają istotnych różnic. Domyślnie ustawiono cylinder.
Średnica (mm): Odnosi się do głównej części podpory.
Kąt (°): Kąt między górną a środkową częścią podpory.

Dół
Kształt podstawy dotykający do platformy: Dostępne są pięć typów kształtów dolnych w CHITUBOX: łyżwa, stożek, sześcian, cylinder i graniastosłup.
Średnica podstawy (mm): Odnosi się do rozmiaru kształtu dotknięcia platformy. To również poprawi przyczepność do płyty budowlanej.
Grubość: Odnosi się do tego, jak gruba będzie forma dotknięcia platformy.
Kształt miejsca kontaktu do modelu: Dwa wybory: Sfera i Brak. Wybrana wartość dostosuje podpory łączące się z modelem 3D.
Średnica kontaktu (mm): Reguluje rozmiar sfery. Jeśli wybierzesz Brak jako kształt kontaktu, Twoje ustawienia nie zostaną zmienione.
Głębokość Kontaktu (mm): Określa, jak głęboko podpora będzie włożona do modelu.
Punkt kontaktu: Liczba punktów łączenia dla podpór łączących się z modelem.

Tratwa
Kształt tratwy: Odnosi się do pierwszych kilku warstw przytwierdzonych do płyty budowlanej. Pomaga poprawić przyczepność do modelu 3D, ułatwiając użytkownikom usuwanie druków 3D z płyty budowlanej podczas obróbki po druku.
Współczynnik obszaru tratwy (%): Odnosi się do rozmiaru tratwy.
Grubość Tratwy: Odnosi się do grubości tratwy.
Wysokość Tratwy (mm): Odnosi się do wysokości tratwy. Ustaw wartość nieco wyżej niż grubość tratwy, aby łatwo można było usunąć druki z płyty budowlanej.
Kąt nachylenia tratwy (°): Odnosi się do kąta krawędzi tratwy. Pomaga w usuwaniu modelu z płyty budowlanej podczas obróbki po druku.